•  Przedszkole językowe ABC Lublin Węglin

O nas

Lista programów, na jakich opieramy nasze działania edukacyjne:

Dziecięca matematyka i Program wspomagania rozwoju umysłowego

Dziecięca matematyka i Program wspomagania rozwoju umysłowego

Dziecięca matematyka to rozwój umysłowy wraz z edukacją matematyczną realizowaną tak, aby zapewnić im sukcesy w nauce szkolnej. Rozwija inteligencję operacyjną, kształtuje umiejętności matematyczne oraz dba o hartowanie odporności emocjonalnej tak, aby dzieci potrafiły pokonywać trudności i nie zrażały się porażkami. Wspomaganie rozwoju umysłowego to działania, które pomagają ujawnić i rozwinąć drzemiące w dzieciach zdolności poprzez mądrze organizowany proces uczenia się, odpowiedni dobór doświadczeń i dostosowanie ich do potrzeb dziecka. Program rozwija indywidualne predyspozycje dziecka i zwiększa efektywność przyswajanej wiedzy.

Metoda Dobrego Startu - 
Marta Bogdanowicz

Metoda Dobrego Startu - 
Marta Bogdanowicz

Metoda Dobrego Startu opiera się na jedności psychiki i motoryki. Zasadniczą rolę odgrywają trzy elementy: wzrokowy (wzory graficzne), słuchowy (piosenka) i motoryczny (wykonywanie ruchów zorganizowanych w czasie i przestrzeni, odtwarzanie wzorów graficznych, zharmonizowanych z rytmem piosenki). Metoda ułatwia przygotowanie dzieci do tak trudnych i złożonych czynności jak pisanie i czytanie oraz kształci zdolność rozumienia i operowania symbolami abstrakcyjnymi, co ma szczególne znaczenie dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną. 

Metoda Ruchu Rozwijającego - 
Weronika Sherborne

Metoda Ruchu Rozwijającego - 
Weronika Sherborne

Metoda Ruchu Rozwijającego stwarza dziecku okazje do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa, staje się mniej zahamowane i bardziej otwarte na sytuacje problemowe. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów i uczy współdziałania w grupie. 

Wybrane elementy pedagogiki Marii Montessori 


Wybrane elementy pedagogiki Marii Montessori 


Istota pedagogiki Marii Montessori  polega na stwierdzeniu, że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się według stworzonych przez siebie indywidualnych planów rozwojowych. W naszym przedszkolu stosujemy wybrane jej elementy, takie jak formowanie postaw wzajemnej pomocy bez rywalizacji, uniezależnienie od nagrody, wypracowanie szacunku do porządku i do pracy oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień, które posiada każde dziecko.

Przedszkole
Przedszkole Dwujęzyczne ABC mieści się na w Lublinie na os. Poręba przy ul. Koralowej 5. Dysponujemy przestrzennymi, nowocześnie wykończonymi i bogato zaopatrzonymi salami. Łazienki pokryte są dziecinnymi kafelkami i wyposażone tak, aby mogły z nich korzystać nawet dwulatki. Atrakcyjny i przytulny charakter przedszkola sprawia, że już po pierwszych dni dzieci czują się jak u siebie w domu. Naszych wychowanków w wieku 2,5 do 6 lat zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17:30. 


Kim jesteśmy?

Monika Kożuchowska – dyrektor pedagogiczny
Posiadam wykształcenie wyższe, zarówno w zakresie filologii angielskiej jak i pedagogiczne w zakresie wychowania przedszkolnego. Moje hobby i zamiłowanie to język angielski, a ulubioną grupą odbiorców są dzieci. Od ponad 10 lat uczę je języka angielskiego, prowadzę prywatne centrum językowe dla małych dzieci, a od ponad 10 lat pracuję na stanowisku dyrektora i jednocześnie nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu. Moją specjalizacją jest fonologia i fonetyka języka angielskiego, w związku z czym dużą wagę przykładam do prawidłowej wymowy, co jest szczególnie ważne u małych dzieci, u których narząd mowy jest jeszcze w tym wieku bardzo plastyczny, a ucho szczególnie wrażliwe na barwę i brzmienie języka. Czuję się osobą spełnioną zarówno zawodowo jak i osobiście. W pracy mam przyjemność realizować swoją pasję, jaką jest uczenie oraz rozbudzenie ciekawości świata i innej kultury. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną wspaniałego męża Łukasza i matką trójki dzieci: Pawełka, Agusi i Kubusia. Jestem pogodną i optymistyczną osobą, uwielbiam aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną, podróżować, tańczyć i cieszyć się życiem.

Iwona Łukasiewicz – dyrektor administracyjny
Jestem osobą pogodną, łatwo nawiązującą pozytywne relacje z ludźmi, zaangażowaną w swoją pracę, odpowiedzialną i kompetentną. Z wykształcenia jestem plastykiem. W mojej pracy cenię sobie przede wszystkim możliwość kontaktu z drugim człowiekiem, zarówno tym dorosłym, jak i tym małym, który każdego dnia wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Zawsze marzyłam, aby tworzyć miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą obdarowane pięknym, szczęśliwym dzieciństwem, ale swoim twórczym wysiłkiem również same będą je tworzyć. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą  Wiktorii, Miłosza, Gabrysi i Lidii. Moim najbliższym przyjacielem jest mój mąż Michał.


Wyżywienie i odpoczynek
Współpracujemy z firmą cateringową Eko Planet, która codziennie dostarcza nam smaczne, świeże i ciepłe dania. Każdego dnia dzieci jedzą trzy zdrowe i smaczne posiłki  (śniadanie, obiad, podwieczorek). Zgodnie z naszą wizją dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza ich do jedzenia. Menu opracowywane jest przez dietetyka, z uwzględnieniem zapotrzebowania dzieci na składniki i witaminy potrzebne do ich prawidłowego rozwoju. Na życzenie rodziców zapewniamy również menu zgodne z potrzebami dzieci alergicznych. Woda podawana jest dzieciom przez cały dzień w miarę potrzeb. Po obiedzie, we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające. To czas relaksu przy łagodnej muzyce lub słuchaniu opowiadań. Nie jest to tradycyjne leżakowanie. Jeśli dziecko nie ma ochoty na spanie, to nie śpi, przegląda wtedy książki, słucha opowiadań lub muzyki i odpoczywa.


Nasza kadra
Nasza kadra to pełne pasji nauczycielki, które każdą chwilę poświęcają na edukację dzieci i ich wychowanie. Są to osoby kompetentne i kreatywne, dzięki czemu ucząc potrafią też rozbudzać dziecięcą wyobraźnię. Jest to kadra wrażliwa na potrzeby, radości i smutki dzieci oraz chętna do współpracy z rodzicami. Nasz zespół tworzy także życzliwy personel pomocniczy, który zawsze służy pomocą. 
Osoby pracujące w Przedszkolu Dwujęzycznym ABC to ludzie, którzy lubią stawiać czoła nowym wyzwaniom i poznawać ciekawych ludzi. Każdą nową sytuację traktujemy jako okazję do nauki, aby w ten sposób doskonalić swój warsztat pracy. Dbamy o to, aby dzieci, rodzice i personel czuli się dobrze w przedszkolu.


Przedszkole Dwujęzyczne ABC
Koralowa 5 Lublin